Wszystko co chcesz wiedzieć o Łebie w jednym miejscu

Dzięki temu u nas spędzą Państwo miło czas ze swoimi pociechami nawet wtedy, gdy za oknem niepogoda! Zlokalizowany w Jantarze ośrodek wypoczynkowy NEPTUN oferuje noclegi nad morzem z wyżywieniem i basenem dla dzieci oraz dorosłych – zapraszamy na rodzinne wczasy. W wypożyczalni możemy wynająć rower na godziny (5-7 zł) lub na cały dzień (25-35 zł). Należy również pamiętać, że jeżeli chcemy wynająć rower z foteliki dla naszych najmniejszych dzieci, ceny wzrastają (6-8 zł/h lub zł/cały dzień).

Wszystko co chcesz wiedzieć o Łebie w jednym miejscu. Z Łeby do Rąbki (około 2km za Łebą) dojeżdżają busy jak również melexy Łeba. Z Rąbki jeżdżą melexy które mogą nas dowieźć do wyrzutni rakiet (około three km przez ruchomymi wydmami) lub do samych wydm. Za każdy kawałek podróży musimy zapłacić bilet + należy opłacić wstęp na teren Słowińskiego Parku Narodowego. Około 9 km na wschód od Łeby, na mierzei utworzonej przez morze i jezioro Łebsko znajdują się góry piachu. Nazywane się ruchomymi wydmami gdyż przesuwają się na zachód (w stronę Łeby) z prędkością około 9m na rok.

Oferujemy drewniane ocieplane domki letniskowe (bez dodatkowych opłat za prąd, wodę, parking itp) idealne do wypoczynku w każdej pogodzie. Cisza, szum morza i wyjątkowo czyste powietrze… Na terenie ośrodka funkcjonuje bezprzewodowa sieć WiFi – po login i hasło prosimy zgłaszać się do recepcji. Na zamkniętym terenie ośrodka znajduje się parking dla naszych Gości – miejsca postojowe bezpośrednio przy domkach. Planujesz wczasy z rodziną lub wypoczynek z grupą przyjaciół nad morzem i poszukujecie odpowiedniego rozwiązania? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych domków letniskowych w Międzywodziu.

Nasze komfortowe domki znajdują się na four ha płaskiego, zagospodarowanego i ogrodzonego terenu, oddalonego od pięknej plaży Mierzei Wiślanej o zaledwie 450m. Bliskość lasu sosnowego oraz szum morza sprawia, że przyjeżdzających gości ogarnia spokój i pogoda ducha. Jeśli zaś odwiedzają nas osoby lubiące sport i aktywny wypoczynek, do ich dyspozycji oddajemy korty, basen zewnętrzny ze zjeżdżalnią, place zabaw a także miejsca na ognisko.

Domki letniskowe i całoroczne w Niechorzu- czynne sezonowo. Domki letniskowe i całoroczne w Pogorzelicy- czynne sezonowo. Trzęsacz to niewielki kurort nadmorski położony blisko Rewala i Niechorza. Warto zobaczyć słynne ruiny kościoła na klifie, park z XVIII wieku, Multimedialne Muzeum na Klifie oraz taras widokowy.

Nie ma też mrożonych ryb i zdzierstwa na turystach. Jest za to klimat i prosta droga do wszystkich wymienionych wyżej czołpińskich atrakcji. Z Wydmy Łąckiej warto udać się na szeroką plażę. Jest naprawdę piękna, idealna na spacer lub błogie lenistwo przy porośniętej trawą wydmie. Jeżeli wybierasz się na wydmę pieszo, rozważ powrót wzdłuż morza.

Już rano przed kasą do parku ustawiają się kilkunastominutowe kolejki. Najlepiej być tu jak najwcześniej lub jak najpóźniej, a bilet do parku kupić przez web, omijając kolejki. Do Wydmy prowadzi kilkukilometrowa trasa (ok. 7 km).

Warto je odwiedzić, ponieważ mają swój nieziemski klimat i przy tym nie są zbyt drogie. Można więc smacznie i stosunkowo tanio zjeść. Trasy rowerowe -6 km długości, przebiega wśród lasu nadmorskiego. Położenie Dębek – przy wschodniej części Dębek, fragment wybrzeża został objęty specjalnym obszarem ochrony siedlisk Widowo.

Zwieńczeniem tego spaceru była jedna z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem, czyli plaża Czołpino. Kompletnie pusta, z jednym parawanem rozbitym gdzieś w oddali. Nasze odczucia względem Bałtyku są skomplikowane. Z jednej strony uwielbiamy nasze bałtyckie piaszczyste, szerokie plaże i fenomenalne zachody słońca. Na tych plażach w dzieciństwie budowaliśmy zamki z piasku i szczękaliśmy zębami z zimna po prawie każdej morskiej kąpieli. Z drugiej strony stronimy od tłumów i typowo turystycznej komercji, które z roku na rok zalewają one coraz bardziej nasze rodzime wybrzeże.

W końcu jak strzeli opona w melexie, to wózek… po prostu się zatrzyma i tyle. Ważne jednak, że GITD znalazło jakiś powód do uzasadnienia swojej pracy. Szanując miejsce, w którym świadczymy usługi wybraliśmy ekologiczny transport meleksami. Nasze pojazdy typu melex to brak emisji CO2 oraz cichy transport pasażerów w zgodzie z otaczającym nas krajobrazem.

Nasi goście mogą także bezpłatnie wypożyczyć żelazko. Na terenie ośrodka proponujemy dla najmłodszych plac zabaw, na którym znajdują się m.in huśtawki, zjeżdżalnie, trampolina oraz duża piaskownica. Nazywam je „melexami” dla ułatwienia, w rzeczywistości są to amerykańskie wózki elektryczne Marshell Electric.