Oleje trafiają do dużych zbiorników

Nigdy ilość zabranego oleju zużytego nie będzie zgadzać się z ilością kupionego. Miarą rzeczywistych intencji ustawodawcy będzie uwzględnienie tego czynnika. Jeśli różnicą będzie obciążony klient, pójdzie sobie tam, gdzie za to nie zapłaci, czyli…wiadomo. Za tzw komuny prawie przy każdej stacji CPN był zbiornik na olej zużyty i każdy mógł przy okazji tankowania auta oddać stary olej i dostać parę groszy. Tyle, że obecna biurokracja w zakresie dokumentacji dotyczącej odpadów zniechęca, a wręcz zachęca do przekrętów – odbiór zużytego oleju gastronomicznego.

Tak jak pisaliśmy powyżej, wystarczy nawet niewielka ilość oleju, aby doszło do skażenia wody. W naszej ofercie znajdą Państwo również zbiorniki na olej przepracowany, gwarantujące bezpieczeństwo oraz wygodę przechowywania zużytego oleju. Zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z pełną ofertą zbiorników marki Kingspan oraz Deso. Zużyte płyny eksploatacyjne mogą stanowić zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego, dlatego ważny jest prawidłowy odbiór zużytych płynów. Warto wiedzieć, że zużyty olej jest pod względem ekologicznym produktem bardzo niebezpiecznym.

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Różne rodzaje odpadów z którymi nie wiedzieliśmy co zrobić. Wpisałem wszystko w aplikacji, zrobiłem zdjęcia, a zakłady utylizacji zgłaszają się do mnie same. Niezbędne pliki cookie powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień plików cookie. Dla zainteresowanych klientów sporządzamy zbiorcze zestawienie danych o odpadach odebranych.

Zawsze na początku tygodnia otrzymasz e-newsletter zawierający najważniejsze informacje z branży. W każdej chwili będziesz mógł anulować subskrypcję. Nieopodal widzimy stanowiska, przy których samochody z odebranymi odpadami się „roztankowują”. Oleje trafiają do dużych zbiorników, z których – przepuszczane przez filtr – trafiają do kolejnych. Poziom zanieczyszczeń redukowany jest także w procesie wirowania lub sedymentacji (opadania zanieczyszczeń w wyniku działania sił grawitacji lub bezwładności).

Jej składowaniem i przekazywaniem do utylizacji także zajmuje się PSZOK i MPSZOK i także zabiera je bezpłatnie. Co prawda, można jeszcze się wybrać na skup złomu i sprzedać stary akumulator, ale biznes jest to żaden. Przyznacie, że ciężko nazwać to złotym interesem.