Komfortowy transport

Nieprzypadkowo kolejne uterenowione modele czeskiej marki były już stylistycznie zbliżone do rywali. Kto jest w stanie zaakceptować pudełkowate nadwozie i układ reflektorów w Yeti sprzed liftingu, będzie z niego zadowolony. To bardzo wygodne i pewne w prowadzeniu auto, które tylne fotele o szerokich możliwościach aranżacji (składanie, łatwy demontaż) przejęło właśnie ze wspomnianego Roomstera. Mechanicznie Yeti bazuje na Octavii II, więc dostęp do części zamiennych jest wzorowy. Podobnie jak w przypadku Superba II, najlepszym wyborem będą diesle 2.0 TDI, które łączą osiągi z rozsądnym spalaniem.

Dlatego idealnym czasem na wyjazd na Hvar jest wiosna i wczesna jesień. Transport zbiorowy w Słowenii jest bardzo sprawnie zorganizowany. Jadąc pierwszy raz wcale nie trzeba wypożyczać auta, bo do głównych atrakcji można dojechać autobusem i pociągiem. Do tego w weekendy wszystkich podróżnych obowiązuje zniżka 70% na wszystkie bilety w całym kraju! W wielu miejscach otwierane sa turystyczne połączenia autobusowe, które ułatwiają przemieszczanie się. Można korzystać również z taksówek w Łebie.

Czasy, gdy po skończonej zabawie, w popłochu szukaliśmy najbliższego postoju taksówek już dawno minęły. Teraz wystarczy chwycić za telefon i, albo wybrać numer, albo, mając dostęp do Internetu, zamówić taksówkę poprzez specjalny formularz. Taki sposób zamawiania jest szybszy i prostszy. Nie musimy oczekiwać na linii i w ciągu kilku sekund, za pomocą jednego kliknięcia, taksówka będzie zamówiona.

Jednym z niewielu hoteli jest Hotel San Giorgio – niewielki obiekt z nowoczesnymi, wygodnymi i ładnie urządzonymi pokojami oraz świetnym widokiem. Obecnie noclegi na Vis to głównie apartamenty i domy na wynajem, które można wyszukac np. Z racji tego, że miejsc noclegowych jest niewiele, to o rezerwacji warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Na wyspie można znaleźć proste, niedrogie studia, jak i wygodne, pięknie urządzone apartamenty z widokiem. Jeśli szukacie klimatycznego i jedynego w swoim rodzaju noclegu, warto rozważyć pobyt w latarnii morskiej na niewielkiej wysepce, blisko portu w Vis, który zarezerwujecie tutaj.