Czapki z pomponem są często noszone przez narciarzy

O ile nakrycia głowy noszone latem w celu podkręcenia stylizacji mogą być wykonane z dowolnej tkaniny, tak czapki zimowe muszą zapewniać ciepło i komfort noszenia. Damskie modele są dostępne przede wszystkim w wersji bawełnianej, która chroni przed zimnem i wiatrem, jest bezproblemowa w pielęgnacji, a do tego jest przyjemna i miła w dotyku. Buff jest hiszpańską marką, której historia rozpoczęła się od tworzenia chust. Jej założyciel Joan Rojas – miłośnik jazdy motocyklem podczas jednej z przejażdżek połączył tradycję z innowacją i zaprojektował pierwszą bezszwową chustę z mikrofibry. Potem pojawiły się czapki, kominy, bandany i wiele innych.

Modna naszywka z ulubioną postacią z bajki albo ciekawym motywem, a także oryginalna kolorystyka będą świetnym elementem udanej stylizacji dla małych miłośników mody. Ostrowianie po raz kolejny pokazali swoje ogromne serca i przyłączyli się do akcji zbierania czapek, szalików i rękawiczek dla osób bezdomnych. Ogromne podziękowania należą się też paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które similar dziergały te elementy zimowej garderoby! Prosiliśmy, by czapki nie były zniszczone i widać tu ogromny dar serca – mówi Szymon Matyśkiewicz, z grupy Ostrów-Lubimy Pomagać. Wełna nadal jest docenianym surowcem – to właśnie wełniane akcesoria chętnie wybieramy na najchłodniejsze miesiące.

Występują w wielu fasonach oraz kolorach, a poszczególne modele różnią się od siebie materiałami, z których są wykonane. Znajdziesz tu bardzo ciepłe czapki na zimę, które łączą w sobie przyjemny dla skóry polar z wysokiej jakości wełną. A także lżejsze modele dla wszystkich tych, którym zima nie jest straszna. Poszczególne czapki zimowe dopasujesz zatem do swoich preferencji oraz do wybranej przez siebie formy aktywności.

Tym samym w tej grupie znajdziemy lekkie, elastyczne czapki zimowe dla dzieci – idealnie przylegające do głowy, które na przykład zostały zaopatrzone w softshell lub membranę przeciwwiatrową. Chronią one skutecznie naszą głowę przed wyziębiającymi podmuchami wiatru. Minimalistyczna konstrukcja sprawia, że czapkę z powodzeniem założymy na przykład pod kask. W tej grupie znajdziemy również ciepłe czapki zimowe polarowe oraz akrylowe, czyli imitujące naturalną wełnę.

Unikajmy więc produktów bez atestów, wyprodukowanych z wątpliwej jakości tekstyliów. Będą onie nie tylko niewygodne, ale także niekoniecznie zdrowe dla skóry naszego maluszka. Czapka z pomponem to rodzaj nakrycia głowy, które jest typowo noszone w zimne dni. Zazwyczaj jest wykonana z wełny lub akrylu i ma brzeg, który pomaga utrzymać głowę w cieple. Pompon to mała, puszysta kulka, która jest przymocowana do górnej części czapki i zazwyczaj jest wykonana z tego samego materiału co czapka. Czapki z pomponem są często noszone przez narciarzy, snowboardzistów i innych miłośników sportów zimowych, ale mogą być również noszone w celach modowych.